Darmowa dostawa od 300,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Pielęgnacja

Pielęgnacja

Kilka prostych zasad jak przedłużyć żywotność naszych ulubionych ubrań

Pielęgnacja

Dzięki poprawnie przeprowadzonemu praniu zadbasz o to, aby Twoje ulubione ubrania nie tylko zostały dokładnie wyczyszczone, ale i dłużej pozostały w świetnym kondycji.

Przed praniem zawsze warto zapoznać się ze wszywką wewnętrzną. To tam znajdziemy wszystkie niezbędne wskazówki dotyczące: prania, suszenia i prasowania.

Piktogramy to prosta instrukcja zaleceń, która pozwoli nam zachować ubrania w świetnym stanie jeszcze dłużej.

Piktogramy

Krótki przewodnik po piktogramach, które znajdziesz w naszych produktach.

Maksymalna temperatura prania 30°C - proces normalny

Nie wyżymać (sugerowane) w przypadku prania ręcznego

Maksymalna temperatura prania 30°C - proces łagodny

Maksymalna temperatura prania 30°C - proces łagodny

Nie czyścić chemicznie

Prasowanie w maksymalnej temperaturze dolnej płyty 110°C. Pamiętaj, zawsze prasujemy na lewej stronie

Nie chlorować i nie wybielać. Upewnij się czy twój płyn do prania jasnego nie zawiera wybielaczy optycznych

Suszenie w pozycji poziomej. Uformuj odzież na płasko i luźno rozłóż np. na ręczniku

Perfekcyjne pranie!

Odzież przed praniem, zawsze należy wywinąć na lewą stronę. Przed włożeniem ubrań do pralki zasuń suwaki i opróżnij kieszenie. Pamiętaj o segregacji kolorów na jasne, kolorowe i ciemne. Do każdej z tej grupy należy użyć dedykowanych detergentów, które pomogą uchronić jasne ubrania przed szarzeniem i żółknięciem, a w przypadku ciemnych chronić przed blaknięciem. Odzieży nie powinniśmy prać w nadmiernych ilościach proszku, czy płynu.

Aby zapobiec kurczeniu się odzieży i zachować jej jak najlepszy wygląd, należy prać na niskich obrotach i w temperaturze 30°C.

Ubrania z delikatnych materiałów i z naszywanymi aplikacjami powinno się umieścić w siateczkowym woreczku, co zapobiegnie ewentualnym uszkodzeniom mechanicznym wewnątrz bębna pralki. Optymalny załadunek to 75% pojemności bębna pralki. Nadmierna ilość ubrań wpłynie negatywnie na jakość prania. Rzeczy mogą się nie doprać i będą bardziej wygniecione.

list-porady
  • Plamy należy usunąć przed praniem. Najlepszym sposobem jest delikatne wtarcie kolistymi ruchami niewielkiej ilości mydła z letnią wodą lub płynu do zmywania naczyń – zwłaszcza gdy są tłuste plamy.
  • Nie trzyj punktowo kolorowych i ciemnych ubrań oraz wszystkich dzianin, bo może spotkać Cię przykra niespodzianka!
  • Unikaj ciepłej wody, bo ta wiąże tłuszcz we włóknach. Do suszenia wieszaj ubrania na lewej stronie w lekko zacienionym miejscu.
  • Nigdy nie suszymy odzieży w pełnym słońcu. Jeżeli to możliwe, powinno się unikać suszarek bębnowych. Wiele materiałów w nadmiernej temperaturze może się kurczyć.
  • Oszczędzaj energię!
  • Obecnie do uszlachetniania materiałów używa się rozmaitej gamy apretur. To one między innymi sprawiają, że twoje ubrania są np. takie miękkie, gładkie, nie gniotą się.
  • Uszlachetniacze odpowiadają również za trwałość kolorów. Pamiętaj, aprety pod wpływem nadmiernej temperatury łatwo się wypłukują

Materiał

Dowiedz się więcej o naszych materiałach!

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 689 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-07-28
Błyskawicznie Super jakość
2023-07-20
Cudowności
pixel